Sopron egykor és ma…
2025. 03. 19. | Bolodár ZoltánRégi fotókon nézegetjük, hogy mutatott egykor városunk, fiatal arcok képmásain igyekszünk felismerni ma már idős embereket – a nosztalgia vagy retró t...
Ahogy minden évben, idén is elkészítette a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a fülesbagolyleltárt. Vármegyénkben a tavalyinál háromszázzal több madarat számláltak az önkéntesek.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület számára az új év eleje a fülesbaglyokról szólt. Január nagy részében gyűjtötték az adatokat, toborozták a felméréshez az önkénteseket a média segítségével – nekik ezúton is szeretnének köszönetet mondani –, míg végül elkészült az összesítés. A környékünkön a következő eredmények születtek: Fertőhomokon hatvan, Fertődön húsz, Petőházán tizenhét, Fertőszentmiklóson tizenkettő, Egyházasfaluban öt, Sarródon kettő, Pusztacsaládon és Zsirán pedig egy-egy példányt láttak az önkéntesek, akik ötvenkilencen voltak.
– A tavalyi adatokkal összevetettük az eredményt, és arra jutottunk, hogy a Rábaköz déli településein, például Szanyban, Szilban vagy Bogyoszlón, ahol idén kevesebb a kis rágcsáló, csökkent, a Tóközben és az Alsó-Szigetközben viszont nőtt a baglyok száma – tudtuk meg Bodor Ádámtól, az MME Kisalföldi Helyi Csoportjának titkárhelyettesétől. – Vagyis a ragadozó madarak lekövetik a számukra táplálékul szolgáló kisemlősök állományváltozását.
Régi fotókon nézegetjük, hogy mutatott egykor városunk, fiatal arcok képmásain igyekszünk felismerni ma már idős embereket – a nosztalgia vagy retró t...