Soproni Téma

Ingyenes közösségi hetilap  
Sopronban is hódít a 3×3-as kosárlabda
Fotó: Németh Péter

Sopronban is hódít a 3×3-as kosárlabda

| Sport

3×3-as kosárlabdában mérhették össze tudásukat a csapatok múlt hétvégén a Tigris Kupa küzdelmeiben. A megmérettetésre női, férfi- és vegyes csapatok is jelentkezhettek.

– Tavaly volt 25 éves az egyesületünk, akkor nagyszabású 3×3-as kosárlabdagálát rendeztünk a Várkerületen – mondta Nagy Tamás, a Soproni Tigrisek SE elnöke. – Minden évben nem lehet ilyen komoly sportrendezvényt létrehozni, de szívügyünk a 3×3-as kosárlabda. A megyei szövetséggel közösen szerveztük meg a Tigris Kupát, nem titkolt célunk, hogy Sopronban, esetleg megyei szinten el tudjunk indítani egy 3×3-as kosárlabda-bajnokságot. Láthatóan egyre népszerűbb ez a fajta sportág, amely azért is célszerű az amatőr sportban, mert nem kell 7–8 játékos egy meccshez, mint a hagyományos kosárlabdában, elég 4–5 kosaras, és le lehet játszani egy vagy több mérkőzést.

A Tigris Kupát szombaton délelőtt rendezték meg a ­Becsa sportközpontban.


Kapcsolódó cikkek

Jubileumi futófesztivál

Jubileumi futófesztivál

2023. 09. 13. | Munkatársunktól

Idén 20. alkalommal rendezték meg az ágfalvi futófesztivált. A jubileumi sportrendezvényen többféle táv várta a versenyzőket, és számos sportbemutatót...

Európa-futás október 8-án

Európa-futás október 8-án

2023. 09. 13.

Városunkban idén is megrendezik a Sopron félmaraton – Európa-futást. A sportesemény az eddigiekhez hasonlóan uniós csatlakozásunkra hívja fel a figyel...