Dr. Madas Katalin a budapesti II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban érettségizett, majd folytatva a családi tradíciót 1974-ben okleveles erdőmérnöki diplomát, 1984-ben pedig környezetvédelmi szakmérnöki diplomát szerzett. Több mint húsz évig a környezet- és természetvédelemben dolgozott, tizenöt évig volt a Budai Tájvédelmi Körzet vezetője. 1995-től 2008-ig, nyugdíjazásáig az Erdőrendezési Szolgálatnál és jogutódjainál, az Erdőtervezési Osztályon dolgozott. Aktív tagja az Országos Erdészeti Egyesület Erdők a Közjóért Szakosztályának.
– Apai felmenőim, a Muck család Szudéta-földről származnak, Muck Endre dédapám is ott született 1851-ben – kezdte dr. Madas Katalin. – 23 éves korában sikerrel pályázta meg a soproni erdőgondnoki állást, majd kereken ötven évig volt a város erdőgondnoka, ezalatt gyökeresen átalakította a helyi erdőállományt, így méltán nevezik őt a „soproni erdők atyjának”. A Dunántúli Turista Egyesületben is vezető tisztséget töltött be, így amikor 1906-ban Schiller János tervei alapján a Nyíresen megépült a 27 méter magas kilátótorony, azt erdőtiszti szolgálatának elismeréseként Muck-messzelátónak nevezték el.
– Muck András nagyapám 1906-ban a selmecbányai akadémián szerzett erdőmérnöki oklevelet, majd a Temesvár közelében lévő vadászerdei erdészeti szakiskola tanárává nevezték ki – folytatta dr. Madas Katalin. – 1917-ben édesapám is ott született, majd a trianoni döntést követően a család hazatért Sopronba. Nagyapa alig több mint tíz évvel később meghalt, a fiatalon özvegyen maradt nagyanyám mindhárom gyermekét, édesapámat és László nagybátyámat, illetve Gabriella nagynénémet apjuk, nagyapjuk hivatásszeretetére nevelte. Később valamennyien erdőmérnökök lettek. Édesapám testvéreivel együtt 1938-ban magyarosította a családnevét, édesanyja kérésére azért Madasra, mert Nagyszalontáról származó anyai nagyanyját Madas Zsuzsannának hívták.
– Édesanyám, Scheffer Erzsébet is régi soproni család sarja – fűzte tovább dr. Madas Katalin. – Édesapja, dr. Scheffer Oszkár az 1930-as években Sopron tiszti főorvosa volt, ők építtették a Károlymagaslati úton lévő, Schármár Károly által tervezett Kakasos-házat, melyet a Fertő–Hanság Nemzeti Park éppen a közeljövőben újít fel. Anyai nagyanyám révén a kiterjedt Manninger rokonságot is a felmenőim között tudhatom. Az 1905–1906-os tanévben például öt Manninger fiú járt a líceum különböző évfolyamaira. Manninger Gusztáv neves orvosprofesszor volt, aki a Bánfalva és Görbehalom között található családi nyaralóját a városnak adományozta, hogy ott szegény, árva gyermekeket gondozzanak, nevét és emlékét ma Sopronban utca őrzi.
Családi háttér: 1950-ben született Budapesten. Édesapja, dr. Madas András Széchenyi-díjas erdőmérnök, agrárpolitikus, 1972-től 1975-ig, nyugdíjba vonulásáig mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszterhelyettes volt. Édesanyja, Scheffer Erzsébet közgazdasági egyetemet végzett, majd vezette a háztartást és nevelte a négy gyermeket.