A szakma csúcsára jutottak
2024. 11. 27. | Elek SzilveszterÚjabb mestereket avattak városunkban. A Soproni Kereskedelmi és Iparkamara idén is több szakmában biztosított képzési lehetőséget, múlt héten egy aszt...
Rászorulók segítése, élményprogramok szervezése, hagyományőrzés – csak pár azok közül a fontos feladatok közül, amelyeket a civilek ellátnak. Sorozatunkban a soproni szervezeteket mutatjuk be.
Alakulásának 75. évfordulójára készül jövőre a Liszt Ferenc Pedagógus Énekkar. – Számunkra a próbák, a közös fellépések hihetetlen élményt, feltöltődést nyújtanak, és nincs annál lélekemelőbb, amikor mindezt a közönségünk velünk együtt éli át koncertjeinken – mesélte Makkos Ágnes karnagy, aki több mint három évtizede lépett az énekkar kötelékébe.
A kórus 1948-ban alakult a Pedagógusok Szakszervezete művészeti együtteseként a legendás karnagy, Kovács Sándor vezetésével. Ezután Törzsök Béla, Horváth Valéria, Somlai András, Nagy Alpár, Palotai György és Dárdai Árpád irányította a kórus művészeti életét. Makkos Ágnes két évtizede az énekkar vezetője. Számtalan fellépés, városi és országos díjak, hazai és határon túli sikerek jellemzik az együttes működésének évtizedeit. Az énekkar nagy büszkesége a 2013-as egyházzenei kategóriagyőzelem az írországi Sligo nemzetközi kórusversenyén. Az elmúlt két évben a korlátozások nehezítették a próbákat és a fellépéseket, ám tavaly nyáron a barlangszínházban a Carmina Buranában együtt énekelhetett a kórus egy része, illetve fellépett Harkán, Győrben, lehetőséget kapott a Pedagógusok Művelődési Házában is, és ismét részese lehetett az Énekel az ország nagyszabású kezdeményezésének. A tagok már most szívvel és lélekkel készülnek a 2023-as őszi jubileumi koncertjükre.
Újabb mestereket avattak városunkban. A Soproni Kereskedelmi és Iparkamara idén is több szakmában biztosított képzési lehetőséget, múlt héten egy aszt...