Ingyenes közösségi hetilap

Gulyás István: Elértük a célunkat

Dánia világbajnok

| MTI | Sport

Dánia férfi kézilabda-válogatottja megvédte világbajnoki címét, miután 26–24-re legyőzte Svédországot az egyiptomi torna vasárnapi döntőjében Kairóban.

Gulyás István szövetségi kapitány leszögezte: a magyar férfi kézilabda-válogatott elérte a célját azzal, hogy a negyeddöntőbe jutott az egyiptomi világbajnokságon.

– Kicsit keserű most a szánk íze, de remélem, hogy ez hamarosan elmúlik. Többször nüanszokon múltak a helyzetek, de végül az 5. helyen zártunk, és elértük a célunkat – nyilatkozta az edző.

A magyarok a Zöld-foki Köztársaság, Uruguay és Németország legyőzésének köszönhetően a maximális négy pontot vitték magukkal a csoportkörből a középdöntőbe, ahol Brazília és Lengyelország ellen is nyertek, az Európa-bajnok Spanyolországtól viszont kikaptak. A szerdai negyeddöntőben hosszabbítás után 35–32-re kikaptak a hatszoros vb-aranyérmes Franciaországtól, így búcsúztak a további küzdelmektől, és minden idők harmadik legjobb vb-szereplését produkálva az ötödik helyen végeztek.