Mezei futóliga: eredményes soproni atléták

Véget ért az idei szezonban a mezei futóliga versenysorozata.

A decembertől márciusig tartó sorozat első két állomása Szekszárdon volt, ahol Moser Boglárka két bronzérmet szerzett 4000 méteren: 15:32-es és 15:06-os időeredménnyel mindkét fordulóban sikerült dobogón végeznie. Dolmány Emma 3000 méteren az első fordulóban az 5., a másodikban pedig 4. helyezést ért el.

A szombathelyi fordulóban valóságos éremeső hullott a Soproni Atlétikai Club indulóira: összesen 8 érmet szereztek. Fonth Gergely 2., Tóth Gréta 1., Hídy Teréz 2., Koch Nóra 1., Moser Barnabás 2., Tóka Zsófia 3., Dolmány Emma 3., Moser Boglárka pedig 2. helyen végzett a vasi megyeszékhelyen.

A mezei futóliga utolsó állomása a kecskeméti országos bajnokság volt, itt Koch Nóra az „Álomjövő” futamban ezüstérmes lett, Koch Ambrus pedig a 12. helyen végzett.

Csapatban az U16-os korosztály ért el kiemelkedő eredményt, miután a Dolmány Emma, Kádár Eszter, Nemes Réka összetételű együttes a 6. helyen zárt.

Az U18-asok versenyében a Moser Boglárka, Nagy Emma, Grubits Enikő alkotta soproni csapat egy hajszállal maradt le a dobogóról, végül a 4. helyet szerezte meg.

– Rendkívül jól szervezett sorozatban vehettünk részt, színvonalas versenyek voltak sok indulóval – mondta Némethné Csordós Rita, a Soproni Atlétikai Club közép- és hosszútávfutó csoport edzője. – Egy-egy versenyszámban sok esetben 60 résztvevő is indult, ebből a mezőnyből az első 15 között végezni kiváló eredmény.